Materiały dla mediów

ZAZ Świerzawa

Jestem odpowiedzialny nie tylko za siebie

Jacek Dobry jest bardzo zaradny i zapracowany. Jest zatrudniony w jeleniogórskim Zakładzie Aktywności Zawodowej ROSA, a dodatkowo zajmuje się dziadkami, którzy kiedyś dawali mu wsparcie, a dzisiaj sami go potrzebują.

ZAZ ROSA Jelenia Góra

Rodzinna Willa pod Dębem

Wioletta Kaczmarek do Dzierżoniowa trafiła z Bielawy. Mieszka sama i jak większość mieszkańców Willi pod Dębem pracuje w pobliskim Zakładzie Aktywności Zawodowej PSONI. – Pracuję w Ciastkarni – mówi pani Wioletta. – Lubię swoją pracę i nie chcę jej zmieniać. Płakałabym, gdybym musiała. Przyzwyczaiłam się i bałabym się pracy z innymi ludźmi.

ZAZ PSONI Dzierżoniów

Wózkiem na piętro

Joanna Kuczwara pracuje w jednej firmie już dwadzieścia dwa lata! To więcej niż połowa jej życia. Zna swoją pracę jako osoba pełnosprawna, ale także jako jeżdżąca na wózku. Wypadek zmienił jej życie, szybko musiała się dostosować do nowych warunków. Bardzo dobrze jej to wyszło.

ZAZ Wrocław

Nadzieja na samodzielność

Pani Iwona Lewandowska to mama dwóch dorosłych już córek z niepełnosprawnością, podopiecznych wałbrzyskiego Zakładu Aktywności Zawodowej „Nadzieja” i Warsztatów Terapii Zajęciowej. To w tym miejscu jej rodzina dostała szansę na samodzielność Justyny oraz pomoc i terapię dla Elwiry.

ZAZ Nadzieja Wałbrzych

W pełni sprawni 4.0 to zadanie publiczne realizowane przez Fundację Wałbrzych 2000 i Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu, dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.